אין כולסטרול רע ויש ריפוי ממחלת הכולסטרול השוקע - Karuna

אין כולסטרול רע ויש ריפוי ממחלת הכולסטרול השוקע

קארונה ירון

הכולסטרול הוא חומר שומני שגופנו משקיע אנרגיה עצומה בייצורו. 75% מהכולטרול שגופנו צורך מיוצר בכבד, ורק 25% מהכולסטרול שגופנו צורך מגיע מתזונה, במקרה של אוכלי בשר. במקרה של טבעונים הכבד מייצר 100% מהכולסטרול שגופנו צריך.

אנקדוטה מעניינת היא, שאבי שיטת ההיגיינה הטבעית, ד"ר שלדון, סבל כנראה מחוסר כולסטרול במערכת העצבים והמוח. מה שמלמד אותנו שטבעונות דלת שומן היא שיטת ריפוי נפלאה, אבל אולי לא דרך חיים לעשרות שנים.

קשה לקרוא לכולסטרול "רע" כי הוא יקר ערך. בלעדיו לא יתעטפו תאים בקרומים, בלעדיו לא יוליכו עצבים שדר בתעלות, בלעדיו הורמוני הסטרס והמין לא ייבנו, ובלעדיו לא יבנה ויטמין D יקר הערך.

כל התרופות שנלחמות בקיומו של הכולסטרול פוגעות בדרך זו או אחרת בכבד. אותו אזור נפלא שמייצר כולסטרול בכבד מייצר גם מלחי מרה וחומרי בניין אחרים של הגוף, ופגיעה בתפקודו היא פגיעה בעיכול שומנים ובניית הגוף. אין צורך להלחם ביצור כולסטרול, זהו תהליך חשוב ומיטיב לגוף.

שני הצרכים האמיתיים בהקשר לכולסטרול הם:

  1. מניעה של שקיעת כולסטרול וחסימה של כלי דם
  2. הגברת הכולסטרול הטוב שמנקה את כלי הדם ממשקעי כולסטרול

נתחיל מהצורך האמיתי השני בהגברת הכולסטרול הטוב הקרוי HDL ונאמר שאין מזון שבונה HDL יש רק מזונות שהורסים אותו:

  1. שומן טראנס: מרגרינה, בצק עלים, מלוואח, ג'חנון, עוגות קנויות, עוגיות קנויות, מאפים קנויים, חטיפים, וכל מוצר תעשייתי שכתוב עליו: "שומן צמחי מוקשה חלקית"
  2. מזונות שעולים מהצ'יפסרים, בהם השמן מטוגן טיגון ממושך מעל עשרים דקות ב250 מעלות

מה שבאמת בונה כולסטרול טוב HDL זאת פעילות גופנית סדירה וקבועה. פעילות ברוב ימי השבוע אם לא כולם, שמשלבת חצי שעה של מאמץ: התנשפות והזעה קלה.

הצורך האמיתי השני בריפוי משקיעת כולסטרול בכלי הדם הוא הצורך בתזונה נוגדת חמצון. מה קורה בתהליך החמצון? רדיקל חופשי מהאויר או מהמים או ממזון מתועש, גונב אלקטרון למולקולת הכולסטרול. מולקולה זו משתנה עקב כך והסיכון שתשקע בכלי הדם גבוה פי אלפי אחוזים מהסיכון שמולקולת כולסטרול רגילה תשקע בכלי הדם. מזונות המכילים נוגדי חמצון הם מזונות שלהם מולקולות עם תוסף אלקטרון. הם יכולים לתת אלקטרון לרדיקל חופשי ובכך להגן על מולקולות הכולסטרול מחמצון.

אדם שהכולסטרול בדמו גבוה צריך לצרוך מזונות נוגדי חמצון יום יום:

  1. כל העלים הירוקים, מיצי עשב חיטה ושעורה, אצות ונבטים ירוקים
  2. פירות יער, רימון, עגבניה, סלק, יין אדום אורגני, קקאו חי וכל מה שהוא אדום
  3. מצליבים: ברוקולי, כרובית, כרוב, קולורבי
  4. תבלינים: כורכום, קאיין, ג'ינג'ר, זעפרן, הל, קינמון, שום

התבשרתם שבבדיקות הדם שלכם נמצא כולסטרול גבוה? יש כאן שני סימנים:

זה סימן שכלי הדם שלכם נמצאים בסכנה, ויחד עם זאת זה סימן שנפלה בחלקכם הזדמנות לאורח חיים נפלא ללא תרופות:

אתם מתבקשים לאכול מזונות טבעיים בלבד ולא מתועשים, להגביר בהם את נוגדי החמצון, ולעסוק בפעילות גופנית. אני מזמינה אתכם אל תוכנית הריפוי מכולסטרול, תוכנית שתוגש לכם אונליין בזמנכם הפנוי בבית.