סמוזי - Karuna

סמוזי

סמוזי הוא משקה שנטחן בבלנדר. שייק. הוא שונה ממיץ בכך שהוא עדיין מכיל את סיבי המזון והוא למעשה מזון לעוס היטב שיתעכל במהירות ובקלות יחסית לארוחה לעוסה.

הכנתו של הסמוזי קלה ומהירה ואינו צורך זמן והשקעה כהכנת ארוחה ועם זאת יכיל כמות גדולה של וויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון, סיבים תזונתיים ושמנים חיוניים.

יתרון נוסף של הסמוזי היא שהכנתו אינה מערבת חימום ולכן אנזימי העיכול העשויים חלבונים לא נהרסים ותורמים לעיכולו המהיר והמוחלט.

הבסיס של הסמוזי יכול להיות מים, מיץ תפוחים, מיץ רימונים או חלב שקדים. חלב השקדים הוא משקה בסיסי סותר חומציות, קל לעיכול, מאזן רמות סוכר בדם, מרגיע את מערכת העצבים ומשפר מצב רוח. השקדים הטבעיים הלא קלויים מכילים שומן בלתי רווי שמאזן כולסטרול בדם, חלבונים , סידן, אשלגן, אבץ ומגנזיום וויטמינים רבים, שמחזקים עצמות ומורידים ל"ד.

את חלב השקדים ניתן להכין לבד בבית: לערבב בבלנדר כוס שקדים ו3 כוסות מים ולסנן. זהו חלב נפלא שיחזיק מעמד יומיים במקרר בבקבוק זכוכית.

הפירות הם הממתיק של הסמוזי אני ממליצה על פירות בקליפתם כדי למתן את עליית הסוכר בדם: אגס, תפוח ותמר. האגס עשיר בוויטמין סי ונוגדי חמצון, התפוח מכיל הרבה סיבים תזונתיים וחומרים שנוגדים שכפול תאים סרטניים, התמר מכיל מינרלים רבים: זרחן, סידן, אשלגן, מגנזיום ואבץ

לסמוזי אני מוסיפה חופן עלים ירוקים מרירים מאחד או יותר מהצמחים: תרד, חסה, מנגולד, קייל. עלים אלה עשירים בכלורופיל הוא החומר הבונה את הדם, מנקה את הכבד ומחזק את מערכת החיסון.

לעלים הירוקים אני מוסיפה חופן עלים ארומטיים מצמח אחד: ריחן או נענע או כוסברה.גם הם מכילים כלורופיל ונאמר עליהם ברפואה סינית שהם מנקים את הכבד.

מומלץ להוסיף אחד עד שלושה סוגים של מזונות העל, כף מכל אחד: פולי קקאו, זרעי צ'יה, נשנוש פירות יער, אבקה ירוקה, אסאי, שמן קוקוס, פולן דבורים, מאקה וכולי.

כדאי לגוון בין העלים, הפירות, ומזונות העל בימים השונים כדי לספק לגוף מגוון רחב ככל האפשר של חומרי הזנה. כדאי לשתות את הסמוזי לאט לאורך הבוקר כי הוא הרי מזון לעוס, ולא להפיל את כולו בבת אחת על הקיבה שלא התכוננה אליו דרך לעיסה אמיתית.

הסמוזי מתאים במיוחד לבוקר, לקיבה ריקה, כדי שכל הטוב שבו ייספג בקלות ובמהירות לגוף.